author Image

İstanbul’da Az Bilinen Gezilecek Yerler!

İstanbul’da Az Bilinen Gezilecek Yerler!

İstanbul’da Az Bilinen Gezilecek Yerler

 

İstanbul belli başlı turistik mekanlardan çok daha fazla keşfedilmemiş yer barındırır. Günlük hayatın koşturmacası, şehrin kalabalığı derken gözümüzden kaçan ve bozulmadan kalabilmiş bu güzide yerleri sizin için derledik.

 

Beykoz Riva

Riva, Beykoz ilçesine bağlı bir mahalle olup yaz aylarında denize girilebilen bir mekandır. İçerisinde pek çok plaj, mesire ve kamp alanı bulundurduğundan her mevsim ziyaret edilebilir. Muhteşem bir doğa manzarası vardır.

 

Çilingöz

Çilingöz, Çatalca’da bulunan havanın ve denizin muhteşem ferahlığı ile çok temiz bir kamp alanı içerir. Yaklaşık bir buçuk saat mesafededir ve doğayla haşır neşir olmak için en doğru tercihlerden biridir.

 

Sardala Koyu

Sardala Koyu, Ağva ilçesine 15 kilometre uzaklıktadır. Ilık ve kayalarla çevrili muhteşem güzellikte bir yerdir. Denize girmek için ideal olan bu koy doğası ve havası ile de ferahtır.

 

Madam Martha Koyu

Madam Martha Koyu, Burgazada içerisindedir. Yeşil ve mavinin harika uyumu ile kendini belli edip gün batımını izlemek isteyenlere muhteşem manzaralar sunar.

 

Tekfur Sarayı

Blaherne Sarayı Kompleksi kalıntıları arasındaki tek saray Tekfur Sarayı’dır. Fatih İlçesinde Edirnekapı semtinde bulunur. Kara surlara bitişik olarak inşa edilmiştir. Tarihi mekanları ziyaret etmek isteyenler açısından oldukça güzel bir keşiftir.

 

Dönüşüm Manastırı

Kınalıada Manastır Tepesi içerisinde yer alan Dönüşüm Manastırı Bizans’a ait bir kültürel değerdir. Muhteşem manzarası, temiz havası, tarihi dokusu açısından mutlaka gezilmesi gereken bir yerdir.

 

Baltalimanı Japon Bahçesi

Sarıyer ilçesinde bulunan Japon Bahçesi, Türk ve Japon halklarının kardeşlik duygularını pekiştirmek adına planlanmıştır. Yeşillikler içerisinde ferah bir yerdir. İki kültürün kaynaşmasını görmek ve temiz havaya doymak isteyenler için idealdir.

 

Ayvat Bendi

Ayvat Bendi, bisiklet parkuru bulunduran, dinlendirici, şehrin karmaşasından uzak nezih bir yerdir. Göktürk – Kemerburgaz – Bahçeköy yolu üzerinde bulunur.

 

Aydos Tepesi

İstanbul’un en güzel ormanlarından biri olan Aydos Tepesi 537 metrelik yüksekliğe sahiptir. Kartal, Pendik, Sultanbeyli ve Sancaktepe ilçelerini kapsar. Kuş cıvıltıları içinde piknik yapıp güzel zaman geçirebilirsiniz.

 

Aynalıkavak Kasrı

İstanbul’da Hasköy Beyoğlu içerisinde bulunan Aynalıkavak Kasrı, özellikle ilkbahar aylarında çok güzel manzaralarla kahvaltı etme, klasik Türk müzik aletleri sergisini gezme açısından muhteşemdir.

 

Subscribe to our newsletter

Sign up here to get the latest news, updates and special offers delivered directly to your inbox.

You can unsubscribe at any time

Yorum Bırak

Yorum Bırak

    Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, çerezlerden ve sitemizle nasıl etkileşimde bulunduğunuza ilişkin verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Lütfen daha fazla bilgi almak için Gizlilik Politikası nı ziyaret ediniz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.