author Image

Tayland’da Yaşamak

Tayland’da Yaşamak

Tayland’ da Yaşamak

 

Yurt dışında en çok gidilen tatil ülkelerinden biri de Tayland. Yurt dışında yaşamak konusunda pek çok insan turizmin çok popüler olduğu Tayland’ ı da deneyimlemek istiyor. Tayland’ da insanlar genel olarak çok sakin ve barışçıl olarak biliniyor. Her şehirde insan profili değişse de genel olarak inançlarının etkisindeler. Her tür sosyal çevreden insan bulmak kolay olsa da Tayland insanları geleneklerine oldukça bağlılar. Bu yazımızda genel olarak Tayland’ da yaşamak isteyenlerin bilmesi gerekenleri derledik.

 

Tayland’ da Sosyal Hayat

 

Tayland herkes için bir sosyal faaliyet bulunduruyor. Gelişmişlik açısından her şehir için farklı yorumlar yapılabilir. En gelişmiş şehirleri Bangkok, Phuket, Chiang Mai olarak bilinir. Bu şehirler özellikle gece hayatı ile ön plana çıkıyor ve çok sık konserler ve festivaller oluyor. Bunun dışındaki şehirler kozmopolit değiller ve daha sakinler. Doğa manzaralarıyla baş başa, huzurlu zaman geçirmek isteyenler için özellikle Chiang Mai şehri uygun sayılabilir. Tayland halkı çok neşeli ve eğlenceyi seviyor. Plajları, doğası ve tapınaklarıyla gezmek isteyenlere de ilginç deneyimler sunuyor. Sokak yemekleri çok çeşitli ve her aradığınızı bulmak mümkün.

 

Tropikal iklime sahip olan ülkede sıcak havadan kaçmak için alışveriş merkezlerine akın ediliyor. Soğuk yerlerden gelen ya da sıcağı sevmeyen insanlar için adaptasyon süreci işkenceye dönebilir. Asya kültürüne yakın olduğu sürece bir insan Tayland yöresel yemeklerini beğenebilir. Tayland halkı her tür cinsel kimlik, etnik köken ya da inanç konusunda anlayışlıdır. Bu durum Taylandlı insanların sıcakkanlı konuşkan yapısı ile birleştiğinde dışarıdan gelenler için pozitif bir etkendir.

 

Tayland’ da Ekonomik Şartlar

 

Tayland bir üçüncü dünya ülkesi olarak sayılsa da komşularına göre ekonomisi iyi sayılabilir. Şehirden şehre ciddi bir pahalılık farkı var. Örneğin Bangkok ve Phuket şehirleri içerisinde hayat çok pahalıdır. Diğer şehirler ise çok daha uygundur. İnsanlar diğer şehirlerde gelirlerine göre çok daha fazla alışveriş yapabilir ve daha düşük kira parası ödeyebilir. Yine de Tayland’ da yaşamak ya da tatil yapmak isteyen insanlar için diğer ülkelere göre ekonomik şartların çok zor olmadığını söyleyebiliriz.

 

Subscribe to our newsletter

Sign up here to get the latest news, updates and special offers delivered directly to your inbox.

You can unsubscribe at any time

Yorum Bırak

Yorum Bırak

    Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, çerezlerden ve sitemizle nasıl etkileşimde bulunduğunuza ilişkin verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Lütfen daha fazla bilgi almak için Gizlilik Politikası nı ziyaret ediniz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.