author Image

Amerika’da Okumak İçin En İyi Eyaletler

Amerika’da Okumak İçin En İyi Eyaletler

Amerika’da Okumak İçin En İyi Eyaletler

 

Amerika’da okumak pek çok kişinin ortak hayeli. Özgürlükler ülkesi olarak bilinen Amerika’da eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Ülkede tam 3500 farklı üniversite bulunuyor. Bu üniversiteler arasından seçim yapmak çoğu zaman güç olabiliyor. Seçim noktasında eğitim geçmişiniz, başarılarınız, istekleriniz ve maddi gücünüz ön planda olmalıdır.

 

Amerika’da okumak için en iyi eyaletler listesini sizler için araştırdık. Bu eyaletler dünyaca ünlü prestijli üniversitelere ev sahipliği yapıyor. Bunun yanında kültürel, ekonomik, ticari, teknoloji ve benzer pek çok alanda da ön plana çıkmayı başarmış şehirlerdir. Üniversiteleri ve diğer gelişmiş özellikleri ile ön plana çıkmayı başaran bu 5 eyaleti kısa bir şekilde tanıyalım.

 

Boston

 

Boston tam bir üniversite şehridir. Harward Üniversitesi’nin de bulunduğu eyalet pek çok açıdan ilk sıraya girmeyi hak etmiştir. Harward dışında Massachusetts Of Technology Üniversitesi, Boston Üniversitesi gibi farklı kurumlar da mevcuttur. Şehirde farklı kültürler birarada yaşıyor. Her renk ve her ırktan insanı Boston’da görebilirsiniz. Çalışma ve yaşam alanları bakımından da en iyi eyaletlerden biridir diyebiliriz.

 

New York

New York, dünyanın en güzel şehirleri arasındadır. Binaları, ışıkları, caddeleri, eğlence mekanları, mağazaları ve tabi ki üniversiteleri. Columbia Üniversitesi, New York Üniversitesi buradaki en iyileridir. New York’ta yaşamak yalnızca eğitim anlamında değil, pek çok alanda sizi geliştirecek ve ufkunuzu açacaktır.

 

San Francisco

 

Dünyanın belki de en prestijli okullarından biri burada yer alıyor. Standforf Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan San Francisco eyaleti Amerika’nın top 5 eğitim şehirlerinden biridir. Şehirde teknoloji merkezi olan Silicon Valley de yer alıyor. Dünyaca ünlü teknoloji şirketlerinin merkezleri de yine San Francisco eyaletindedir.

 

Chicago

 

Eğitim dışında kültür, finans ve ticaret bakımından da kendini geliştirmiş bir şehirdir. Chicago Amerika’nın en gözde eyaletleri arasında yer alıyor. Chicago Üniversitesi ve Nortwestern Üniversitesi burada yer alan en saygın eğitim kurumları. Yılda 50 milyona yakın turisti ağırladığını ve pek çok ülkeyi geride bıraktığını ifade etmemiz gerekiyor. Rüzgarlı şehir olarak bilinen Chicago’da farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

 

The Cathey Learning Center of Harper Memorial Library Wednesday, Oct. 16, 2013, on the University of Chicago campus. (Robert Kozloff/The University of Chicago)

 

Los Angeles

 

Los Angeles büyülü bir şehirdir. Eğitim için tercih edebilir ve rüya gibi bir süreç geçirebilirsiniz. 10 şeritlü otobanlarıyla bilinen şehirde arabasız yaşamak çok güç. Yaşam maliyetlerinin çok fazla olduğu burada California Üniversitesi bulunuyor. Üretim alanında da en büyük Amerika şehri olmayı başaran Los Angeles şehrinde okumak ayrı bir deneyim olacaktır.

 

 

Subscribe to our newsletter

Sign up here to get the latest news, updates and special offers delivered directly to your inbox.

You can unsubscribe at any time

Yorum Bırak

Yorum Bırak

    Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, çerezlerden ve sitemizle nasıl etkileşimde bulunduğunuza ilişkin verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Lütfen daha fazla bilgi almak için Gizlilik Politikası nı ziyaret ediniz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.