author Image

En İyi İş İmkanı Sunan 10 Ülke

En İyi İş İmkanı Sunan 10 Ülke

En İyi İş İmkanı Sunan 10 Ülke

1- Norveç

Kuzey Avrupa’ da bulunan Norveç hem sosyal açıdan hem de ekonomik açıdan insanlara oldukça geniş imkanlar sağlıyor. İyi sosyal haklarla birlikte iyi ücretler de alabilirsiniz. Fakat Norveç’ te yüksek fiyatlara çalışmak için herhangi bir alanda uzman olmanız gerekiyor.

 

2- Kanada

Kanada çok kültürlü yapısı ile zengin sosyal imkanlara sahip bir ülke. Ekonomisinin çok iyi olması sebebiyle kalifiye işçiler için bile iyi ücretler almaya imkan veriyor. Norveç’ te olduğu gibi Kanada’ da da uzman olduğunuz alanda çok para kazanabilirsiniz. Fransızca veya İngilizce bilme şartı vardır.

 

3- Amerika Birleşik Devletleri

Amerika’ da çalışma oranı yüzde yetmişi çoktan geçti. Son zamanlardaki istatistiklere göre tarihi boyunca Amerika’ da işsizlik en minimum seviyededir. Çalışma koşulları adildir. Saatlik çalışma anlayışı ile çok karlı bir lokasyon olabilir.

 

4- Avustralya

İşsizliğin en düşük olduğu ülkelerden biri olan Avustralya’ da resmi dilin İngilizce olması oldukça avantajlı bir durumdur. Sosyal ve kültürel açıdan da zengin olan ülkede iş bulmak çok kolaydır.

 

5- İsviçre

İsviçre dünyanın en güçlü ekonomilerinden birine sahiptir. Bugün, işten çıkarılma oranı en düşük ülkeler arasında gösterilir. Binlerce iş kolu ile ülkede yüz insanın sekseni çalışmaktadır.

 

6- İngiltere

İngiltere dünyada en çok iş koluna sahip ülkedir. Her çeşit ülkeden insan rahatlıkla İngiltere’ de iş bulabilir.

 

7- Çin

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin ekonomisi ile de dikkat çekiyor. Yoğun nüfusa rağmen ekonomi gittikçe güçleniyor. İş kollarında neredeyse sınır bulunmuyor.

 

8- Almanya

Türkiye’ den en çok işçi göçünün olduğu ülke olarak bilinen Almanya hem iş hem de sosyal açıdan vatandaşlarına eşit haklar veriyor. Ekonomisi ve iş gücü çok yüksek ve yabancı çalışanlara sonuna kadar açık.

 

9- İrlanda

Teknolojik açıdan dünyada en çok hükmü geçen ülkelerden biri olan İrlanda Avrupa’ da milli gelirin en yüksek olduğu ülkeler arasında gösteriliyor.

 

10- Katar

Dünyanın en zengin ülkeleri arasında bulunan Katar ekonomide olduğu kadar sosyal alanda da çalışanlara pek çok imkan tanıyor. Dolgun maaşları ile dünyanın her yerinden insanlara iş imkanı sağlayacak kadar iş kolu bulunuyor.

Subscribe to our newsletter

Sign up here to get the latest news, updates and special offers delivered directly to your inbox.

You can unsubscribe at any time

Yorum Bırak

Yorum Bırak

    Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, çerezlerden ve sitemizle nasıl etkileşimde bulunduğunuza ilişkin verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Lütfen daha fazla bilgi almak için Gizlilik Politikası nı ziyaret ediniz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.