author Image

Yurtdışından Gelen Birisi İçin Türkiye’de Yapılacak En İyi İşler

Yurtdışından Gelen Birisi İçin Türkiye’de Yapılacak En İyi İşler

Yurtdışından Gelen Birisi İçin Türkiye’de Yapılacak En İyi İşler

 

Yurtdışından gelen birisi için Türkiye’de yapılacak işler arasında pek çok seçenek bulunmaktadır. Özellikle 2001 krizi sonrasında Türkiye ekonomisi hızla büyümüş ve çok farklı iş olanakları ortaya çıkmıştır. Yurtdışından gelen Türk Vatandaşları kendi bütçeleri ve becelerine göre iş seçimi yapmaları gerekir. Yeni bir iş yapmayı düşünenler öncelikle bütçelerini gözden geçirmeleri şart. Daha sonrasında ise kişisel beceri ve yetenekleri çerçevesinde en doğru kararı vermeleri gerekmektedir.

 

Yurdışından Gelenler İçin Kazandıran İş Fikirleri

 

Yurdışından gelenler için kazandıran iş fikirlerini sizler için araştırdık. Bu fikirleri değerlendirebilir ve size uygun olan işi yapabilirsiniz.

 

Spor Salonu- Fitness

Spor konusunda insanlar her geçen gün daha fazla bilinçleniyor. Doğru bir konumda açacak olduğunuz spor salonu ile ciddi kazanç elde edebilirsiniz. Yatırım maliyeti çok fazla olmayan bu işte iç dekor, spor ve fitnes malzemeleri yatırım için giderleriniz olacaktır.

 

Takı ve Aksesuar Mağazası

 

Özellikle kadınlara hitap eden takı ve aksesuar mağazası açarak ciddi kazanç elde edebilirsiniz. Bu sektör son 10-15 yılda yaklaşı 30 kat daha fazla büyümüş durumdadır. Moda ve trend ürünleri tedarik ederek müşterilerinize sunduğunuzda ciddi kazanç elde etmeniz mümkündür.

 

E Ticaret Yapmak

İnternet üzerinden ticaret yapmak 2000’li yıllardan sonra çok gelişmiş durumdadır. Türkiye’de sanal mağazalarla normal mağazaların satışları hemen hemen aynı duruma ulaştı. Siz de gerek yurtiçinden, gerekse de yurtdışından tedarik ettiğiniz ürünleri kuracağınız bir web sitesi üzerinden satabilirsiniz.

 

Tavuk ve Yumurta Yetiştiriciliği

Tavuk ve yumurta yetiştiriciliği son dönemde çok revaçta. Tavuk ya da yumurtadan birini yetiştirebileceğiniz gibi, uygun çiftlik kurmanız halinde her ikisini de yetiştirebilirsiniz. Tavuk yetiştiriciliği biraz daha maliyetlidir. Yumurta yetiştiriciliği ise düşük sermayelerle yapılabilmektedir.

 

Organik Tarım

Organik tarım işi yine geleceğin en çok kazandıran iş kolları arasındadır. Sermayeniz doğrultusunda organik tarım yetiştiriciliği yapan bir yerle anlaşarak ürünlerini satabilirsiniz. Uygun bahçe ya da araziniz var ise kendiniz de organik tarım yetiştiriciliği yapabilirsiniz.

 

Ev Yemekleri Restoranı Açmak

 

Ev yemekleri restoranı açmak yine en iyi iş fikirlerinden biridir. Ev yemeklerini kendiniz yapabilir ya da bu alanda uzman olan bir aşçı ile çalışabilirsiniz. Müşterilerinizin damak tadına hitap edebilirseniz çok kazanacağınızdan emin olabilirsiniz.

Mantar Yetiştiriciliği

 

Mantar yetiştiriciliği son zamanların popüler işlerinden biridir. Çok büyük bir alana ve sermayeye ihtiyaç duymadan mantar yetiştiriciliği yapabilir, restoran, market ve pazarlara satabilirsiniz.

Subscribe to our newsletter

Sign up here to get the latest news, updates and special offers delivered directly to your inbox.

You can unsubscribe at any time

Yorum Bırak

Yorum Bırak

    Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, çerezlerden ve sitemizle nasıl etkileşimde bulunduğunuza ilişkin verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Lütfen daha fazla bilgi almak için Gizlilik Politikası nı ziyaret ediniz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.