author Image

Kuzey Amerika’nın En Güzel Şehirlerinden Havana

Kuzey Amerika’nın En Güzel Şehirlerinden Havana

Kuzey Amerika’nın En Güzel Şehirlerinden Havana

 

Kuzey Amerika doğal yapısı, farklı yaşam şekilleri ve mimari özellikleriyle dünyanın en güzel bölgeleri arasındadır. Bölgede görülmesi gereken çok sayıda ülke, şehir ve doğal yerler bulunmaktadır. Bu yerlerden biri de Küba’nın Başkenti Havana’dır. Havana bir ada şehridir ve görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Meksika Körfezi’nin kıyısında konumlanmıştır. Alışılmışın dışında bir hayatın yaşandığı Havana’da rengarenk evler, klasik otomobiller ve sanatçılar ön plana çıkmıştır. Tarih boyunca çok fazla savaşlar yaşamış ve özgürlük için mücadelesini hiç bırakmamış bir bölgedir. Yaklaşık 2 milyon civarında nüfusa sahip olan Küba’nın başkenti konumundadır.

Havana kominist yönetim şekliyle yönetilmektedir. Tarihe damga vurmuş liderlerin farklı etkinliklere imza attığı bir şehir olarak biliniyor. Şehirde devrim meydanı, müzeler, tarihi yapılar ve farklı yaşam sitilleri turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Devrim Meydanı dünyanın en büyük 31.meydanı konumundadır. 12 kilometrekarelik bir alanda kuruludur. Eylem ve protestolar burada yapılmaktadır. Şehirde kullanılan para birimi Pezo’dur. İspanyolca konuşulan Havana’da ülkemizle 8 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır.

 

Havana’ya Ne Zaman Gidilir?

 

Havana Meksika Körfezi’nde yer alan ve Küba’nın en kuzeyinde konumlanmış bir şehirdir. Daha çok tropikal iklim yaşanmaktadır. Yıllık ortalama sıcaklık 20 derece civarındadır. Zaman zaman kasırgaların da ortaya çıktığı bir bölgedir. Ancak, diğer Küba şehirlerine göre kasırganın en az yaşandığı şehir Havana’dır. Olası kasırga riski daha çok Ağustos ile Ekim ayları arasındadır. Bu nedenle güvenlik gerekçesiyle diğer aylarda Havana’ya gitmenizi öneriyoruz.

Havana’ya Nasıl Gidilir?

 

Havana’ya gitmek için uçak dışında bir alternatif yoktur. Dünyanın bir ucunda olan şehir ülkemizden çok uzaktır. İstanbul kalkışlı direk uçuşlar mevcuttur. İstanbul’dan direk uçuşlar Jose Marti Havaalanına yapılmaktadır. Bunun yanında Amsterdam, Frankfurt ve Madrid gibi şehirlerden aktarmalı olarak da gidebilirsiniz.

 

Havana’da Konaklama

Havana son derece eğlenceli bir şehirdir. Renkli sokakları ve neşeli insanlarıyla ön plana çıkmıştır. Havana’ya gidecek olanlar konaklama sorunu yaşamazlar. Gerek şehir içinde, gerekse de şehir merkezinin dışında pek çok konaklama merkezi bulunmaktadır. Otel ya da pansiyonlardan dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

 

 

 

Subscribe to our newsletter

Sign up here to get the latest news, updates and special offers delivered directly to your inbox.

You can unsubscribe at any time

Yorum Bırak

Yorum Bırak

    Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, çerezlerden ve sitemizle nasıl etkileşimde bulunduğunuza ilişkin verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Lütfen daha fazla bilgi almak için Gizlilik Politikası nı ziyaret ediniz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.