author Image

Japonya’da İş İmkanları

Japonya’da İş İmkanları

Japonya’da İş İmkanları

 

Japonya dünyanın en büyük üçüncü ekonomisine sahip bir Doğu Asya ülkesidir. Başkenti Tokyo dünyanın en büyük metropolleri arasındadır. Azalan nüfusu dengede tutmak adına her yıl Japonya’ya 15.000 vatandaş kabul ediliyor. Doğan Güneşin Ülkesi olarak tanımlanan Japonya coğrafyasında 1600 ada vardır. Bu yazımızda Birleşimiş Milletler, OECD, G8 ve G20 üyesi olan Japonya’da iş imkanları hakkında bilgileri derledik.

Japonya’da 90 günlük ziyaretlerinizde vize şartı aranmıyor. Bunun yanı sıra Japonya’da çalışma vizesi almak için gerekli olan şey bir mesleğinizin olmasıdır. İşveren mektubu ya da iş daveti olarak tanımlayabileceğimiz belgeler ile Japonya’da kalma şansınızı arttırabilirsiniz. Çalışacağınız yeri önceden seçip sponsor daveti alarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bazı mesleklere çalışmak için öncelik tanınıyor. Bunlar diplomatik görevliler, yatırımcılar ve profesörler olarak başta yer alıyor. Bunun dışında teknoloji, otomotiv gibi sektörlerde işe alımlar ise çok daha hızlı oluyor. Toyota, Honda, Suzuki, Nissan gibi dünyaca ünlü otomotiv şirketlerinin yanı sıra Toshiba, Cannon, Fujifilm gibi sayısız elektronik ve teknolojik sektörlerde Japonya öne çıkıyor.

 

 

 

Japonya’da Kariyer Fırsatları

Japonya’nın olumlu yanlarından biri de okuma yazma oranının neredeyse yüzde 100 olmasıdır. Eğitime oldukça önem veren Japonya Hükümeti her yıl binlerce göçmene vatandaşlık vermesinin yanı sıra nitelikli öğrencileri ve akademisyenleri de ülkede tutmak için teşvikler verir. Japonya’da yabancı öğrenciler için 2020 yılına kadar yüzde 30’dan yüzde 50’ye çıkılması planlanan istihdam verme hedefi vardır. 6800 adaya sahip olan ülkede kültür, yemekler, yaşam tarzı bizim kültürümüzden epey farklı olmakla birlikte her yıl 1500’ün üstünde küçük, büyük depremler de yaşanır. Bu gibi bilgileri de göz önünde bulundurarak, yaşayacağınız şehrin imkanlarını araştırıp seçmenizde fayda var.

 

Başkent Tokyo geçtiğimiz yıllarda dünyanın en iyi öğrenci şehirleri içerisinde 7. sıradaydı. Bu yüzden part time çalışma olanaklarının oldukça geniş olduğunu ve mezun olduktan sonra, part time işlerde kendini geliştirmiş olmanın kariyerinizi oldukça olumlu yönde etkileyeceğini söylemekte var. Japonya’da kariyer yapmak isteyenlere bir diğer tavsiyemiz ise Japonca’nın yanında İngilizce seviyelerini de çok iyi tutmaları gerektiği olacaktır.

 

MarcosJef
Mart 5, 2021 at 13:22

generic tadalafil united states: http://tadalafilonline20.com/ tadalafil online

Nisan 15, 2021 at 11:38

personals free
adult ads

Nisan 15, 2021 at 23:38

best free dating site for serious relationships
dating websites new

Nisan 16, 2021 at 00:16
Nisan 20, 2021 at 11:23
Nisan 29, 2021 at 16:27

tinder login, how to use tinder
browse tinder for free

Mayıs 6, 2021 at 08:45

tindr , how to use tinder
what is tinder

Subscribe to our newsletter

Sign up here to get the latest news, updates and special offers delivered directly to your inbox.

You can unsubscribe at any time

Yorum Bırak

Yorum Bırak

    Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, çerezlerden ve sitemizle nasıl etkileşimde bulunduğunuza ilişkin verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Lütfen daha fazla bilgi almak için Gizlilik Politikası nı ziyaret ediniz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.