author Image

Güney Kore Mutfağı ve Restoranları

Güney Kore Mutfağı ve Restoranları

 Güney Kore Mutfağı ve Restoranları

 

Kore gezisi sırasında Kore mutfağını da unutmamak gerekir. Şehir kültürünü yansıtan Seül, Taşra şehirlerinin enfes doğası ile Güney Kore, muhteşem deniz havası ile Busan gibi pekçok özelliği ile yaşayacağınız deneyimler size ülkeyi daha da sevdirecektir. Kore mutfağı da bu anlamda deneyimleriniz arasında yerini almalıdır. Kore mutfağının tüm dünyada büyük popülarite kazandığını bilmeyen yoktur. Dünyanın en zengin mutfaklarından biri olarak bilinen Kore mutfağı, muhteşem lezzetleri ile her damak tadına hitap etmektedir.

Kore mutfağı denince akla ilk kimchi gelmektdir. Hem meze hem de çeşni sınıfına giren bu yiyecek, temelde acı biberle yapılan lahana turşusudur. Kore restoranlarının çoğunda ana yemeklerin yanında kimchi ikram edilmektedir. Aynı zamanda, noodle, pirinçli yemekler, yahnilerin de içerisine kimchi konmaktadır. Türk mutfak kültüründe olduğu gibi Kore mutfağında da yemeklerin yanında meze getirildiği görülmektedir. Kore barbükü gelenekleri de size farklı bir deneyim yaşatacaktır. Barbükünün temel özelliği mangalın yanı başınızda olmasıdır. Restoranlarda yoğun aspiratörler ise dumanın mekanda rahatsız edici bir durum yaratmasını engelliyor.

 

Güney Kore Restoranları

On The Grill Myeongdong Seoul: Kore barbüküsünü tadabileceğiniz yerlerdendir. Yeni ve değişik bir tat arayışında iseniz denemenizde fayda vardır. Korede lezzetli barbekü keyfi yaşayacağınız restoranın birçok sınırsız seçenkleri arasında Kore’nin geleneksel mezelerini de bulabilirsiniz. Fiyat açısından da sizi zorlamayacaktır.

 

Tosokchon Samgyetang: Tarihi, otantik bir hava estiren mekanda Kore mutfağına ait olan çorbaların tadına bakabilirsiniz. Aynı zamanda deniz ürünleri de bulmanız mümkündür. Restoranın özellikle tavuk çorbası ve kimchisi büyük ilgi görmektedir. Öğle yemeğinizi burada lezzetli ve sıcak yemekler sayesinde yiyebilirsiniz. Restoranda Seül’de yer almaktadır.

 

Sushi Berry: Kore’de yiyebileceğiniz en iyi suşiyi burada bulabilirsiniz. Fiyat açısından da ekonomik olan yiyecekler, tamak tadınızı renklendirecektir. Aynı zamanda, Drangon Rulo ve karides Tempura rulo yemekleri özellikle büyük ilgi görmektedir. Restoran Busan’da yer almaktadır.

Güney Kore Helal Restoranlar

 

Güney Kore Seül bölgesinde bulabileceğiniz helal restoranlar vardır.

 

EID- Halal Korean Food: Asya mutfağının en lezzetli örneklerini sunan mekanda, gerçek bir aile ortamı bulmanız mümkündür. Gerçek Kore helal yiyeceklerinin sunulduğu restoranda tavuk çorbası özellikle beğenilmektedir.

 

Jyoti Indian: Hint, Asya mutfağını yansıtan restoran, Kore’de en iyi Hint restoranı olarak bilinmektedir.Vejetaryanlar için de ideal bir yer olan mekan, özellikle kahvaltırları nedeni ile beğenilmektedir.

 

Subscribe to our newsletter

Sign up here to get the latest news, updates and special offers delivered directly to your inbox.

You can unsubscribe at any time

Yorum Bırak

Yorum Bırak

    Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, çerezlerden ve sitemizle nasıl etkileşimde bulunduğunuza ilişkin verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Lütfen daha fazla bilgi almak için Gizlilik Politikası nı ziyaret ediniz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.