author Image

En Çok Gurbetçi Hangi Ülkede Yaşıyor

En Çok Gurbetçi Hangi Ülkede Yaşıyor

En Çok Gurbetçi Hangi Ülkede Yaşıyor

Mahallem ekibi olarak gurbetçilerin hep yanındayız. Peki sizleri ne kadar iyi tanıyoruz? Resmi kayıtlara göre istatistik kurumlarından aldığımız verileri sizler için derleyip yorumladık.

Almanya’da yaşayan Türk sayısı 3 milyona yaklaştı!

En çok gurbetçi Almanya‘da yaşıyor! Federal Almanya‘da yaşayan Türklerin sayısı 2,5 milyonu geçti. 1960’larda başlayan işçi göçüyle beraber rekor sayıda vatandaşımız, gurbet lokasyonu olarak Almanya‘yı seçti. %80’i iş için giderken geri kalanı ise evlilik, okul vb özel sebeplerden dolayı tercih ettiğini söylüyor. Biz açıkçası şaşırmadık fakat bizce yakında 3 milyonu da geçecektir.

Almanya!
İkinci sırada Fransa var. Üçüncü sırada Hollanda.

Eyfel kulesiyle meşhur Paris sokaklarını dolduracak kadar olmasa da, ikinci büyük yoğunluk Fransa‘da. 350 bini geçen Türk nüfusu ile Fransa‘da da bir şehir kuracak kadar gurbetçi olmuş. Hollanda‘da ise 320 bin dolaylarında.

Amerika Birleşik Devletleri dördüncü, Avusturya beşinci ve çikolatalar diyarı Belçika altıncı sırada. Yaklaşık olarak 100 civarı ülkede sayılabilir gurbetçi olduğunu düşünüyoruz. Türk esnafları konusunda da lider yine Almanya. Neredeyse her bir ilçeye 5-6 Türk esnaf düşen Almanya‘da, Türk marketleri, bakkalları, restoranları, çamaşırhaneleri, kafeleri, pastaneleri, kuruyemişçileri ve daha bir çok türden işletme bulunuyor.

Fransa!

Hollanda!

 

Ağustos 7, 2021 at 03:20

dangers of keto diet https://ketorecipesnew.com/

Aralık 7, 2021 at 14:36

Subscribe to our newsletter

Sign up here to get the latest news, updates and special offers delivered directly to your inbox.

You can unsubscribe at any time

Yorum Bırak

Yorum Bırak

    Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, çerezlerden ve sitemizle nasıl etkileşimde bulunduğunuza ilişkin verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Lütfen daha fazla bilgi almak için Gizlilik Politikası nı ziyaret ediniz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.