author Image

Avrupa’da Nasıl Türk Etkinlikleri Yapılıyor?

Avrupa’da Nasıl Türk Etkinlikleri Yapılıyor?

Avrupa’da Nasıl Türk Etkinlikleri Yapılıyor?

Merhaba Mahallem okurları. Blog bölümümüzde sizler için derlediğimiz içeriklerden bir yenisi ile daha karşınızdayız. Bugünkü konumuz Avrupa’da yer alan, yapılan ve organize edilen bazı Türk etkinlikleri.

Öncelikle etkinlik türlerine bir bakmamız gerekirse, tüm ulusal bayramlarımızda mutlaka çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bunlara örnek vermek gerekirse, Türk-Alman dostluk derneğinin düzenlediği 23 Nisan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri, Türk-İslam kültür derneğinin düzenlediği 18 Mart Çanakkale Zaferi etkinlikleri sayılabilir. Avrupa’daki Türk Etkinlikleri, ağırlıklı olarak Almanya, Belçika, Fransa ve Hollanda ülkelerinde yoğunlaşsa da, gurbetçi barındıran tüm ülkelerde çeşitli organizasyonlar gerçekleştirilmektedir. Son olarak geçtiğimiz haftalarda Fransa’da düzenlenen ve Avrupa Birliği destekli fotoğraf yarışması, Avrupa Birliği Türkiye Delagasyonu destekli etkinlikler ve yarışmalar da düzenlenmekte.
Kültürel etkinliklerde ise Almanya’da çeşitli kermesler, söyleyişiler ve konserler yer alırken; Fransa’da Türk Futbol Turnuvası etkinlikleri, konserler ve yürüyüşler organize edilmektedir. Yine son zamanlarda etkinlik sayısını arttıran Türk Federasyonu temsilcileri tarafından düzenlenen İstiklal Marşı okuma etkinlikleri, Türk Filmi Gösterimleri gibi çeşitli etkinlikler de düzenlenmektedir.

Bizler, yani gurbetçiler, ekmeğini gurbet ülkelerde çıkaran Türkler olarak yaşadığımız ülkelerde bu etkinliklere katılarak, kültürümüzü ve geleneklerimizi yaşamaya çalışmaktayız. Umarız daha çok etkinlik düzenlenir ve daha büyük katılımlara ulaşılır. Mahallem ekibi olarak bu tür etkinliklere yer vermekten gurur duyacağız.

Subscribe to our newsletter

Sign up here to get the latest news, updates and special offers delivered directly to your inbox.

You can unsubscribe at any time

Yorum Bırak

Yorum Bırak

    Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, çerezlerden ve sitemizle nasıl etkileşimde bulunduğunuza ilişkin verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Lütfen daha fazla bilgi almak için Gizlilik Politikası nı ziyaret ediniz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.