author Image

Antalya Tatil Yerleri 2!

Antalya Tatil Yerleri 2!

Antalya Tatil Yerleri 2

1- Kemer

Kemer, Antalya’nın 42 km güneybatısında yer alıyor. Antalya’nın en çok turist çeken ilçelerinden biri olan Kemer’de denizin berraklığı kadar, doğanın nefes kesen manzarası da büyülüyor. Renkli gece hayatı, sosyal yaşamının zenginliği ile Kemer yurt içi tatil yapmak isteyen herkesin gözdesi olmuş durumda. Canlı müzik, konserler ve kaliteli hizmet sunan sosyal mekanları ile Kemer yabancı turistlerin de gözdesi olmuş durumda.

2- Manavgat

Manavgat, Antalya’nın en büyük ilçelerinden biridir. Yurt içi seyahat etmek isteyen herkes, dört mevsim akan Manavgat Şelalesi’ni ziyaret edebilir. Aynı zamanda Oymapınar Gölü ve baraj gölü çevresinde tekne gezileri, trekking, rafting gibi sporlar da sıklıkla yapılıyor. Aslanlı Mağarası, Boğaz Plajı gibi yerleri Manavgat’ta mutlaka gezmek gerekiyor.

3- Adrasan

Masmavi deniziyle Adrasan’a Kemer üzerinden ulaşabilirsiniz. Doğası kuş sesleriyle uyanmak isteyen, enfes çam ormanlarında yürüyüş yapmak isteyenler için harika bir seçenektir. Su altı görüş mesafesi 30 metredir. Bu yüzden Adrasan su sporlarıyla ilgilenenler, çocuklar, hatta çok iyi yüzme bilmeyenler için bile uygun bir ortam sağlıyor. Sakin huzurlu bir ortamda tatil yapmak isteyen herkes için Adrasan, mükemmel bir seçim olacaktır.

4- Kalkan

Kalkan kendine özgü dokusunu yitirmeyen, yerel özelliklerini koruyan bir yerdir. Dünyaca ünlü Patara Plajı ile deniz keyfi yaşadıktan sonra Eşen Çayı’nda rafting ve kano sporları yapabilirsiniz. Çata Adası ile Kalkan’da yurt içi seyahat yaparken maceracı ruhunuzu da besleyebilirsiniz. 

5-Belek

Belek, Antalya’nın Seik ilçesine bağlı bir turizm merkezidir. Aspendos, Perge gibi antik kentleri barındırdığı için kültürel açıdan da oldukça zengin bir yerdir. Çam ormanlarında yürüyüşler yapmak, Kurşunlu Milli Parkı’nı ziyaret etmek de Belek’te güzel zaman geçirmenin yollarından biridir. Belek aynı zamanda oteller bölgesi olarak adlandırıldığı için yurt içi seyahat etmek isteyen ama bütçesinin uygun olmadığını düşünenler için pek çok alternatif sunar.

6- Side

Side, tamamen turizm üzerine kurulmuş bir yerleşim merkezidir. Pek çok meşhur plaja yer vermesinin yanında Side için bir de antik kent olma özelliği öne çıkıyor. Side’de muhteşem denizin keyfini çıkardıktan sonra Apollon Tapınağı’nı, Roma Hamamı’nı, Antik Tiyatro’yu mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yurt içi seyahat etmek isteyen herkes için Antalya’da Side ilçesi öne çıkmaktadır.

Subscribe to our newsletter

Sign up here to get the latest news, updates and special offers delivered directly to your inbox.

You can unsubscribe at any time

Yorum Bırak

Yorum Bırak

    Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, çerezlerden ve sitemizle nasıl etkileşimde bulunduğunuza ilişkin verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Lütfen daha fazla bilgi almak için Gizlilik Politikası nı ziyaret ediniz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.